Czy zakup ozdób świątecznych na firmę i odliczenie VATu jest zgodnie z prawem?

Poniżej kilka faktów i wskazówek, które być może sprawią, że w tym roku zdecydujecie się na zakup ozdób świątecznych na firmę i odliczenie VATu. Ten artykuł ma wyłącznie charakter poglądowy - szczegóły znajdziecie w linkach na dole. Zachęcam do lektury specjalistycznych artykułów, gdzie specjaliści od prawa podatkowego dokładnie wyjaśniają jakie zasady obowiązują gdy chcemy zaliczyć wydatki na zakup ozdób choinkowych do kosztów podatkowych.

  • Ozdoby świąteczne mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu, o ile nie odbiegają od zwyczajów lub normy obowiązujących w danej branży lub środowisku. Tak więc spokojnie można zaliczyć choinki, bombki choinkowe i inne dekoracje bożonarodzeniowe do kosztów prowadzenia działalności.

  • Klient będzie w lepszym nastroju robiąc zakupy w świąteczne przystrojonym, sklepie więc będzie bardziej skłonny do wydania pieniędzy w porównaniu do sklepu, gdzie nastroju Bożego Narodzenia nie ma. Dzięki czemu sklep będzie miał większy obrót. Co potwierdza zasadność wydatków na zakup ozdób świątecznych na firmę.

  • Podobna interpretacja ma zastosowanie w przypadku innych niż sklepy firmy, do których przychodzą kontrahenci. Udekorowana ozdobami siedziba wpływa pozytywnie na atmosferę rozmów handlowych, więc także przekłada się na zwiększenie obrotów.
    Wydatek na zakup ozdób choinkowych zaliczany jest do kosztów podatkowych, więc istnieje możliwość odliczenia VATu.
    Istnieje ryzyko że wydatki poniesione na zakup ozdób świątecznych mogą zostać uznane jako koszty reprezentacji, szczególnie gdy będą wyjątkowo okazałe i wykraczające poza utarte w danej branży lub lokalizacji normy.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat zakupu ozdób świątecznych na firmę i możliwości odliczenia VATu zachęcamy do dalszej lektury na specjalistycznych portalach poświęconych interpretacja prawa podatkowego. Poniżej kilka inspirujących odnośników.

 

Ozdoby na Boże Narodzenie
Polecamy ręcznie robione ozdoby na Boże Narodzenie
Bombka ręcznie malowana - Pejzaż nocy
Bombka ręcznie malowana - Pejzaż nocy
69,00 zł
Kategorie bloga
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl