Ręcznie robione anioły - nowość w ofercie sklepu Chatka z Piernika.

Anioły w powszechnej świadomości symbolizują dobre duchy, które mają opiekować się domowym ogniskiem i chronić je przed siłami zła. Z wiarą w to przesłanie przygotowaliśmy dla Was na nadchodzące Boże Narodzenie pięć nowych wzorów drewnianych, ręcznie rzeźbionych, malowanych i zdobionych aniołków. uwaga, zdradzamy także niektóre tajemnice warsztatu.


Czarny Anioł

Punktem wyjścia do stworzenia tego anioła była rzeźba w surowym lipowym drewnie. Aniołek został pomyślany jako część kompletu wraz z ręcznie malowanymi bombkami, więc na zdjęciu widać także czyste, dmuchane tradycyjną metodą bombki.

Tworzenie Czarnego Anioła - Etap 1

Następny krok polegał na pomalowaniu zarówno aniołka jaki bombek czarną matową, akrylową farbą. W przypadku anioła pominęliśmy skrzydła - one zostaną ozdobione inną techniką.

Tworzenie Czarnego Anioła - Etap 2

Następne zdjęcie pokazuje proces misternego nakładania cieniutkiej złotej folii na skrzydła anioła. Proces ten jest bardzo żmudny i mozolny, ale efekt końcowy wynagradza włożony trud.

Tworzenie Czarnego Anioła - nakłądanie złotej folii

Ostatni etap tworzenia anioła to lakierowanie bezbarwnym lakierem oraz nanoszenie wzorów kwiatowych odżywiających całą kompozycję. Podobny zabieg został wykonany na bombkach, aby tworzyły one wraz z ręcznie robionymi aniołem spójny i świąteczny zestaw. Wzory kwiatowe zostały naniesione farbą akrylową oraz reliefową.

Tworzenie Czarnego Anioła - efekt końcowy

 

Anioł Skandynawski - szarości, srebro i biel

Inspiracją do stworzenia tego aniołka oraz towarzyszących mu bombek choinkowych była fascynacja prostotą i surowością skandynawskiego wzornictwa. Anioł oraz bombki zostały ręcznie pokryte szarą farbą, następnie udekorowane białą farbą reliefowa oraz brokatem.  Dzięki temu udało się uzyskać prosty i lekki wzór łączący skandynawską kolorystykę ze słowiańskim motywem kwiatowym.

Anioł

 


Anioł Kaszubski czyli inspiracja obrusem Babci Anieli

Cóż, tytuł mówi sam za siebie - inspiracją do stworzenia tego ręcznie robionego anioła oraz malowanych bombek był stary obrus obecny w rodzinie od lat.
Ten zestaw świetnie nadający się na prezent, łączy lekkość bieli z radością kolorowych motywów inspirowanych kaszubskim wzornictwem.

Anioł


Złoty Ręcznie Robiony Anioł

Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowy, nie dziwi więc, że pragniemy, aby ozdoby świąteczne także były wyjątkowe. Natomiast złoto czy złota farba od wieków zarezerwowana była do zdobienia przedmiotów o specjalnych znaczeniu.

Inspiracją do powstania tej kolekcji były fascynacja średniowieczną sztuką sakralną, gdzie motyw mistyczny - w tym wypadku - anioł został udekorowany przy użyciu złotej folii oraz złotej farby akrylowej i reliefowej. Całość jest bardzo ... złota.

Złoty Anioł ręcznie robiony

 

Biały Anioł

Biel kojarzy nam się jednoznacznie z niewinnością i czystością. Czy istnieją w powszechnej świadomości istoty bardziej niewinne i nieskalane niż anioły? Ten w całości biały, ręcznie robiony aniołek został stworzony na bazie lipowej rzeźbionej figurki i pomalowane farbą akrylową. Na powierzchnię farby zostały starannie naniesione, także białe wzory kwiatowe za pomocą reliefowej konturówki. Anioł wraz z czterema wykonanymi tą samą techniką bombkami stanowi zestaw doskonale nadający się na dekoracje świątecznego stołu.

Biały Aniołek

Ozdoby na Boże Narodzenie
Polecamy ręcznie robione ozdoby na Boże Narodzenie
Bombka ręcznie malowana - Pejzaż nocy
Bombka ręcznie malowana - Pejzaż nocy
69,00 zł
Kategorie bloga
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl