WAŻNA INFORMACJA
Z przykrością informujemy, że w sezonie zima 2018 sprzedaż detaliczna bombek choinkowych nie będzie prowadzona.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy przed Wielkanocą 2019 na pisanki.

Pisankami zwykło nazywać się jajka kurze, gęsie lub strusie zdobione różnymi technikami, w tym poprzez malowanie. Zwyczaj ozdabiania jajek znany był już w starożytnym Rzymie, a najstarsze pisanki pochodzą podobno nawet ze sumeryjskiej Mezopotamii. W Polsce udokumentowane ślady pisanek datowane są na X w. Były one wykonywane za pomocą roztopionego wosku i barwnika. Od tej pory trudno sobie wyobrazić udaną Wielkanoc bez stołu udekorowanego pisankami. Obecnie pisanki są ręcznie robione w wykorzystaniem wielu różnych technik (pisanki, kraszanki, drapanki, oklejanki, pisanki ażurowe itp)

Pisanki wielkanocne - ręcznie robione dzieła sztuki

Wśród mnogości technik, w jakich dekorowane są pisanki wielkanocne wyróżnia się jedna- najbardziej czasochłonna i wymagająca talentu z pogranicza sztuki - technika ręcznego dekorowania pisanek. W przeciwieństwie na przykład do pisanek wykonanych techniką decoupage, polega na umieszczeniu na owalnej powierzchni pisanki, miniaturowego obrazu, nierzadko prawdziwego dzieła sztuki. Właśnie takie pisanki ręcznie robione - małe dzieła sztuki rzemieślniczej mamy przyjemność zaoferować Państwu w naszym sklepie internetowym.

Ozdoby wielkanocne - postaw na rękodzieło!

Mnogość tematyki, wzorów i rodzajów pisanek robionych ręcznie pozwala każdemu miłośnikowi rękodzieła wybrać ozdoby wielkanocne odpowiadające jego oczekiwaniom estetycznym i indywidualnym preferencjom. Zastosowanie malowanych jajek wielkanocnych nie ogranicza się jedynie do dekorowania świątecznego stołu. Takie ozdoby to także doskonały pomysł na wyjątkowy i oryginalny prezent na Wielkanoc.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl