WAŻNA INFORMACJA
Z przykrością informujemy, że w sezonie zima 2018 sprzedaż detaliczna bombek choinkowych nie będzie prowadzona.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy przed Wielkanocą 2019 na pisanki.

Strusie jaja były wykorzystywane do celów dekoracyjnych od wieków. Świadczą o tym starożytne znaleziska, zawierające ozdoby ze strusich jaj pochodzące z VII wieku p.n.e. z Fenicji czy Egiptu, gdzie dekorowano je wizerunkami skarabeuszy. Znane są także ozdoby ze strusich jaj pochodzące ze starożytnych Chin przedstawiające ptaki i motywy roślinne.

Rękodzieło - strusie jaja jako ozdoby i dekoracje

Człowiek w swojej pomysłowości i dążeniu do upiększania otoczenia nie mógł nie próbować skorzystać z tak trwałego i doskonałego nośnika jakim jest skorupa strusiego jaja. Gama dekoracyjnych zastosowań jaja największego z ptaków jest bardzo szeroka: od grawerowania poprzez malowanie do tworzenia przedmiotów ozdobnych ze strusich jaj takich jak lampy czy szkatułki.

Malowane strusie jaja

Malowanie wydmuszek strusich jaj to najstarszy i prawdopodobnie najbardziej popularny sposób tworzenia oryginalnych ozdób z tego surowca. Dzięki dużemu rozmiarowi, jasnej i naturalnej barwie oraz gładkiej powierzchni, strusie jaja idealnie nadają się do malowania. Nie dziwi więc fakt, że artyści zajmujący się rękodziełem tak chętnie sięgają po to ciekawe tworzywo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl