Święty Mikołaj - historia światowej kariery - INFOGRAFIKA

Święty Mikołaj - historiaJednym z najbardziej zakorzenionych w masowej świadomości symboli Świąt Bożego Narodzenia, obok choinki jest Święty Mikołaj. Dla wielu z nas może jednak być sporym zaskoczeniem długa i piękna kariera tego świątecznego symbolu. Obejrzyj infografikę - zobacz jak zmieniał się wizerunek Świętego Mikołaja na przestrzeni wieków.

czytaj całość »

Tradycyjne ozdoby choinkowe - znaczenie i symbolika

tradycyjne ozdoby choinkowe - symbolikaZastanawialiście się kiedyś jakie symboliczne znaczenie niosą ze sobą tradycyjne ozdoby choinkowe takie jak jabłka, Gwiazda Betlejemska, łańcuchy na choince? Niektóre z nich mają swoją ukrytą lub zapomnianą symbolikę wywodzącą się z wielowiekowej - nie tylko polskiej - tradycji.

czytaj całość »

Szerokie zastosowanie ręcznie robionych bombek choinkowych

rękodzieło jako pomysł na prezentPopularność ręcznie robionych ozdób choinkowych rośnie w naszym kraju z roku na rok. Na zachodzie Europy świąteczne rękodzieło jest w cenie od dawna, a twórcy ręcznie robionych ozdób cieszą się należnymi uznaniem. W Polsce zainteresowanie rękodziełem na Święta, mimo że coraz większe, nie dorównuje popularności jaką cieszy się ono w krajach Europy Zachodniej.

czytaj całość »

Motyw Świętego Mikołaja na bombkach Chatki z Piernika

Ręcznie malowane bombki choinkowe z MikołajemNiemal każdego roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia powtarza się ten sam scenariusz: do ostatniej chwili biegamy po sklepach w poszukiwaniu idealnego świątecznego stroika, który bardzo dobrze prezentowałby się na stole. A gdyby tak w tym roku zamiast klasycznego stroika postawić na stole szklaną, ręcznie malowaną bombkę? Z całą pewnością stół wyglądałby wtedy wspaniale.

 

czytaj całość »
Ozdoby na Boże Narodzenie
Polecamy ręcznie robione ozdoby na Boże Narodzenie
Bombka ręcznie malowana - Pejzaż nocy
Bombka ręcznie malowana - Pejzaż nocy
69,00 zł
Kategorie bloga
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl