WAŻNA INFORMACJA
Z przykrością informujemy, że w sezonie zima 2018 sprzedaż detaliczna bombek choinkowych nie będzie prowadzona.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy przed Wielkanocą 2019 na pisanki.

Zwyczaj dekorowania choinki szklanymi bombkami pojawił się w Europie pod koniec XVIII wieku, kiedy to postęp technologiczny w czeskich hutach szkła pozwolił na wydmuchiwanie bardzo cienkich szklanych kul. Od tej pory trudno sobie wyobrazić udane Boże Narodzenie bez świątecznie udekorowane choinki.

Szklane bombki choinkowe - narodziny obyczaju

Z zastosowaniem szklanych kul do dekorowania choinki wiąże się ciekawa legenda. Otóż biedny pracownik huty szkła w Turyngii, którego nie było stać na tradycyjne wówczas ozdoby świąteczne takie jak jabłka, orzechy i łakocie, zaczął produkować i dekorować szklane kule, której wieszał na choince. Obecna moda na szklane ręcznie robione bombki jest pięknym nawiązaniem do tej XVIII-wiecznej przypowieści.

Ozdoby choinkowe - moda na rękodzieło

Mnogość wzorów, tematyki i rozmiarów bombek robionych ręcznie pozwala każdemu miłośnikowi rękodzieła wybrać ozdoby choinkowe odpowiadające jego indywidualnym preferencjom i oczekiwaniom estetycznym. Zastosowanie ręcznie malowanych bombek nie ogranicza się jedynie do dekorowania świątecznego drzewka. Ręcznie robione bombki choinkowe to przede wszystkim świetny pomysł na wyjątkowy i unikalny prezent pod choinkę, dla bliskich lub współpracowników Dzięki specjalnym stojakowi na ozdoby świąteczne, bombki mogą być także piękne eksponowane na wigilijnym stole.

Bombki - ręcznie robione dzieła sztuki

Wśród mnogości technik, w jakich dekorowane są bombki choinkowe wyróżnia się jedna- najbardziej czasochłonna i wymagająca talentu z pogranicza sztuki - technika ręcznego dekorowania bombek. W przeciwieństwie na przykład do bombek wykonanych techniką decoupage, polega na umieszczeniu na kolistej powierzchni bombki, miniaturowego obrazu, nierzadko prawdziwego dzieła sztuki. Właśnie takie szklane bombki - małe dzieła sztuki rzemieślniczej mamy przyjemność zaoferować Państwu w naszym sklepie internetowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl