WAŻNA INFORMACJA
Z przykrością informujemy, że w sezonie zima 2018 sprzedaż detaliczna bombek choinkowych nie będzie prowadzona.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy przed Wielkanocą 2019 na pisanki.

Może nie jest to wiedza powszechna, ale niektóre z symboli i ornamentów pojawiających się na bombkach choinkowych mają swoje symboliczne znaczenie.  Jednym z takich symboli jest często umieszczana na bombkach postać Anioła. Zgodnie z wierzeniami wieszanie na choince ozdób z wyobrażeniem Aniołów ma być dobrą wróżbą oraz pewną ochroną przed siłami zła albowiem Anioły to dobre duchy chroniące domowe ognisko przed nieszczęściem.

Innym powszechnym motywem pojawiającym się na bombkach choinkowych jest Szopka.Znana nam dziś tradycja Szopki Bożonarodzeniowej wywodzi się z ludowych jasełek - widowisk o narodzeniu Chrystusa, które z kolei były odbiciem kościelnych misteriów średniowiecznych. Zwyczaj, za którego twórcę uważa się św. Franciszka przywędrował do Polski z Włoch w szesnastym wieku i stał się charakterystycznym elementem słowiańskiego folkloru.

Ręcznie malowane bombki z aniołami i szopką

Sztuka rękodzielnicza czerpiąca z polskich tradycji i wierzeń nie mogła pominąć tak charakterystycznych dla Świąt Bożego Narodzenia symboli jak Anioły czy Szopka Bożonarodzeniowa. Nie mogło ich także zabraknąć u nas w sklepie. W ofercie Chatki z Piernika znajdziecie Państwo zarówno misternie wykonane bombki z Szopką jak i niezmiennie popularne wzory z Aniołami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl